МК №1 "Початок роботи"

Починаючи роботу в виготовлення квітів в стилі "Цунамі канзаши" треба підготуватись. Якщо ви не уявляєте з чого почати - прошу до мого майстер - класу! Я допоможу вам розібратися що для чого потрібно мати!

Для початку роботи з виготовлення квітів в техніці "Цунамі канзаши" необхідно приготуватись. Ось які матеріали вам потрібно мати в себе вдома.

1. Атласна стрічка шириною 5 см (або 4см). Купуйте для початку 1-2 метри любого кольору, для перших спроб цього досить!)))

2. Ножиці. Мені зручно використовувати великі ножиці, при створенні листочка канзаши стрічку ми складаємо декілька разів і потім обрізаємо. Маленьким ножицям ця робота не до снаги!)))

3. Пінцет. Завдяки цьому інструменту ви побережете свої пальчики і не попечете їх, коли треба буде обпалювати краї обрізаної стрічки. Продається в любих магазинах тканей, де є відділ з фурнітурою.

4. Лінійка чи сантимитрова стрічка. Для початку особливої різниці немає - що у вас є в наявності, те й підійде!

5. Свічка чи паяльник з гострим жалом. Крім того запальничка теж може знадобиться для маленьких виробів, таких як бантіки.  Свічка - добре для початківця, паяльник - раджу всім майстрам використовувати. Набагато зручніший і ефективніший в використанні (раджу з власного досвіду)! Поясню в кінці МК.

 

6. Пістолет клейовий. Дуже зручна річ, якщо ви його ще не маєте вдома - раджу купити (коштує приблизно 50грн). Гарно і швидко приклеює різні речі, в мене чоловік навіть іграшки дитині ним всі склеює (якщо ще є що ремонтувати!))) В використуванні він дуже простий - вмикаєте в розетку, чекаєте 10 хвилин (треба щоб клей нагрівся) і починаєте свою роботу. Під носик пістолета завжди підстеляйте бумажну серветку, під час нагріву клей підтікає і може залишити слід на столі. Різні види тканей він приклеює дуже добре. Прижати на секунд 10 і готово! Єдиний його мінус - тягучість (не критично). Зрозумієте при використанні, треба просто трошки наловчитись з ним працювати.

7. Молекулярний клей. Він вставляється в пістолет, як видно на фото вище. Беріть прозорий клей, бо він є різних кольорів, а для витонченої роботи чим менше бачимо клею, тим гарніше виріб! Крім того вони є різного діаметру, купуючи пістолет (вони зазвичай є менший і більший) - відразу просіть клей необхідного діаметру. У мене в місті в Радіодеталях такі речі продаються, через інтернет теж не проблема знайти і купити.

8. Для виготовлення основ під квітку мені зручно використовувати ось таку лінійку, яку ви знайдете в любій канцелярії. На початку роботи можна використати циркуль, стакан чи стопочку - все, що у вас є кругле під рукою необхідного діаметру!

9. Дощечка. Я використовую її для роботи з паяльником. І тут дуже зручно, якщо дошка металева! Дерев'яна теж підійде, але паяльник її швидко зіпсує і треба буде купувати нову.

10. Залізні лінійка - знову для використання пальника.

11. Нитка і голка. Моя порада - беріть капронову нитку - її майже неможливо порвати, в мене не вийшло!))) Я знаю не всі зшивають листки перед тим, як клеїти. Я люблю підстрахуватись - спочатку нанизаю на нитку, а тоді клею. Повинно міцніше триматись!

Нарешті ми дійшли до кінця. Тепер я поясню, чому мені подобається в своїй роботі використовувати паяльник. По-перше: робота над створенням листочків канзаши починається з нарізання квадратиків, що дуже зручно робити за допомогою паяльника і залізної лінійки. Поклали на дощечку стрічку, відміряли квадрат 5х5см, приклали залізну лінійку і провели паяльником. Швидко і зручно. Інакше потрібно ножицями нарізати квадрати і обуглювати обрізані кінці над свічкою, що виходить зовсім не рівно! По-друге: коли ми складаємо сам листочок, обрізаємо краї і знову обпалюємо над свічкою, свічка дає копоть. На світлій стрічці лишаються чорні сліди, що не естетично і просто негарно. Паяльник же надає обпаленому місцю колір самої стрічки. Але, паяльник треба чистити, особливо якщо ви працювали з темними стрічками і переходите на світлі. Це легко зробити за допомогою звичайної наждачної бумаги. Одна хвилинка і ваш паяльник чистий і готовий до подальшої ефективної роботи! По-третє: побережіть свої пальчики! Над свічкою я весь час обпікалась - не страшно, але неприємно. З паяльником зрозуміло теж треба вести себе обережно (для цього є спеціальні підставки), але за допомогою залізної лінійки і пінцета в мене виходить створювати гарні речі без збитків для свого здоров'я!)))

На початку своїх спроб в техніці "Цунамі Канзаши" мені запам'ятались ось такі слова: "Якщо у вас є фантазія і трошки терпіння - варто спробувати!" І у вас обов'язково все вийде!!!